TBO.com: Tampa Bay Online, The Tampa Tribune and The Tampa Times - breaking news and weather.
Friday, Nov 28, 2014
Preps

Hillsborough County week-by-week prep football schedule

Published:

Aug. 29

Alonso at Jefferson

Durant at Armwood

Berkeley Prep at Middleton

Blake at Brandon

Bloomingdale at Strawberry Crest

Citrus Park Christian at Cambridge Chr. (Skyway Park)

Carrollwood Day at Jacksonville University Chr.

Chamberlain at Gaither

Lennard at East Bay

Freedom at King

Hardee at Jesuit

Tampa Bay Tech at Newsome

Plant at Lowndes (Ga.), 9 p.m.

Steinbrenner at Plant City

Robinson at Sickles

Kissimmee City of Life Christian at Seffner Chr. (Tampa Bay Tech)

Tampa Catholic at Madison County

Wharton at Spoto

Sept. 5

Steinbrenner at Alonso

Armwood at Blake

Lakeland Victory Christian at Berkeley Prep

Brandon at Bloomingdale

Bradenton Christian at Cambridge Chr. (Skyway Park)

Indian Rocks Chr. at Carrollwood Day

Leto at Chamberlain

Sickles at Durant

Riverview at East Bay

Middleton at Freedom

Gaither at Newsome

Jefferson at Hillsborough

Jesuit at Bradenton Lakewood Ranch

Lennard at King

Robinson at Plant

Plant City at Wharton

Bradenton St. Stephen’s at Seffner Chr. (Brandon High)

Strawberry Crest at Spoto

Tampa Catholic at Clearwater Central Catholic

Sept. 12

Sarasota Booker at Berkeley Prep

Blake at Leto

Hawthorne at Cambridge Chr. (Skyway Park)

Winter Garden Foundation Academy at Carrollwood Day

Chamberlain at Lennard

Durant at Tampa Bay Tech

East Bay at Alonso

Freedom at Wharton

Gaither at Plant

Hillsborough at Armwood

Clearwater Central Catholic at Jesuit

King at Middleton

Newsome at Sickles

Riverview at Brandon

Robinson at Jefferson

Spoto at Steinbrenner

Tarpon Springs at Tampa Catholic

Seffner Christian at Windermere Prep

Tallahassee Leon at Strawberry Crest

Sept. 19

Alonso at Newsome

Armwood at Robinson

Berkeley Prep at Lakeland Christian

Cambridge Chr. at Fort Myers Gateway Charter

East Bay at Spoto

Freedom at Gaither

Jesuit at Largo

King at Chamberlain

Lennard at Blake

Leto at Hillsborough

Plant at Bloomingdale

Plant City at Durant

Sickles at Steinbrenner

Strawberry Crest at Brandon

Tampa Bay Tech at Wiregrass Ranch

Tampa Catholic at Fort Meade

Wharton at Riverview

Sept. 26

Alonso at Spoto

Spring Hill Springstead at Berkeley Prep

Blake at King

Bloomingdale at Plant City

Brandon at Chamberlain

Cambridge Chr. at Bishop McLaughlin

Carrollwood Day at Admiral Farragut

Durant at Gaither

Hillsborough at Lennard

Jefferson at Armwood

Middleton at Riverview

Newsome at Jesuit

Robinson at Leto

Seffner Christian at Calvary Christian

Strawberry Crest at Freedom

Tampa Bay Tech at Plant

Sarasota Cardinal Mooney at Tampa Catholic

Wharton at East Bay

Oct. 2

Fort Meade at Berkeley Prep

Bloomingdale at Alonso

Brandon at Middleton

Chamberlain at Blake

Durant at Strawberry Crest

East Bay at Plant City

Freedom at Sickles

Gaither at Wiregrass Ranch

King at Hillsborough

Lennard at Robinson

Leto at Jefferson

Newsome at Wharton

Riverview at Plant

Steinbrenner at Tampa Bay Tech

Oct. 3

Cambridge Chr. at Northside Chr.

Canterbury at Carrollwood Day (Skyway Park)

Seffner Christian at Bishop McLaughlin

Spoto at Jesuit

Frostproof at Tampa Catholic

Oct. 10

Armwood at Leto

Shorecrest Prep at Cambridge Chr.

Carrollwood Day at Ocala Trinity Prep

East Bay at Bloomingdale

Hillsborough at Chamberlain

Jefferson at Lennard

Jesuit at Ocala Trinity Catholic

Middleton at Blake

Newsome at Durant

Plant at Sickles

Plant City at Tampa Bay Tech

Robinson at King

Seffner Christian at Lakeland Santa Fe Catholic

Steinbrenner at Wharton

Strawberry Crest at Riverview

Oct. 17

Berkeley Prep at Tampa Catholic

Cambridge Chr. at Indian Rocks Chr.

Carrollwood Day at Bradenton Chr.

Chamberlain at Robinson

Durant at Brandon

Blake at Hillsborough

Orlando Bishop Moore at Jesuit

King at Jefferson

Lennard at Armwood

Leto at Middleton

Plant at Newsome

Riverview at Bloomingdale

Keswick Chr. at Seffner Chr. (Tampa Bay Tech)

Sickles at Gaither

Spoto at Plant City

Wiregrass Ranch at Steinbrenner

Strawberry Crest at East Bay

Tampa Bay Tech at Freedom

Wharton at Alonso

Oct. 24

Alonso at Riverview

Armwood at King

Montverde at Berkeley Prep

Bloomingdale at Newsome

Brandon at East Bay

Cambridge Chr. at Carrollwood Day (Skyway Park)

Gaither at Tampa Bay Tech

Hillsborough at Durant

Jefferson at Chamberlain

Leto at Lennard

Middleton at Spoto

Plant City at Strawberry Crest

Robinson at Blake

Shorecrest Prep at Seffner Chr. (Armwood)

Wiregrass Ranch at Sickles

Steinbrenner at Freedom

Tampa Catholic at Lakeland Chr.

Wharton at Plant

Oct. 31

Alonso at Plant

Frostproof at Berkeley Prep

Bloomingdale at Wharton

Brandon at Plant City

Cambridge Chr. at Canterbury

Carrollwood Day at Northside Chr.

Chamberlain at Armwood

East Bay at Durant

Freedom at Wiregrass Ranch

Gaither at Steinbrenner

Hillsborough at Robinson

Blake at Jefferson

Jesuit at Middleton

King at Leto

Newsome at Riverview

Sickles at Tampa Bay Tech

Spoto at Lennard

Tampa Catholic at Indian Rocks Chr.

Nov. 7

Armwood at Strawberry Crest

Berkeley Prep at Brandon

Carrollwood Day at Shorecrest Prep

Jefferson at Steinbrenner

Jesuit at Tampa Catholic

Middleton at Bloomingdale

Plant City at Gaither

Riverview at Freedom

Sickles at Alonso

Spoto at Leto

Tampa Bay Tech at Hillsborough

Subscribe to The Tampa Tribune

Comments