TBO.com: Tampa Bay Online, The Tampa Tribune and The Tampa Times - breaking news and weather.
Monday, Dec 22, 2014
Preps

Complete prep football playoff scoreboard

TBO.com
Published:   |   Updated: November 16, 2013 at 01:26 AM

View allPage 1 of 2 | Next page

Page 2 of 2 | View all Previous page

Region Quarterfinals

8A-1

Jacksonville First Coast 28, Altamonte Springs Lake Brantley 10

Lake Mary 25, Jacksonville Sandalwood 6

Winter Park 38, Winter Garden West Orange 35

Apopka 77, Orlando University 21

Plant 42, Orlando Boone 3

Orlando Dr. Phillips 37, Wharton 10

Bradenton Manatee 34, Vero Beach 28

Fort Pierce Central 45, Sarasota Riverview 0

Palm Beach Gardens 34, Lake Worth Park Vista 31

Wellington Palm Beach Central 35, Loxahatchee Seminole Ridge 20

Deerfield Beach 14, Pembroke Pines Flanagan 7, OT

Miramar 31, Coconut Creek Monarch 21

Miami Columbus 32, North Miami 6

Coral Gables 31, Hialeah 14

Homestead South Dade 42, Southwest Miami 7

Miami Killian 21, Miami Belen Jesuit 3

-----

7A

Niceville 62, Tallahassee Leon 14

Tallahassee Lincoln 13, Cantonment Tate 11

Orlando Oak Ridge 48, Orange Park Fleming Island 41, OT

Neptune Beach Fletcher 20, Winter Springs 0

Sickles 17, Plant City 10

East Bay 34, Gaither 14

Lakeland Kathleen 55, Orlando Lake Nona 42

Kissimmee Osceola 33, Lakeland 21

East Lake 13, Palmetto 12

Pinellas Park 32, Sarasota 7

Port Charlotte 14, Eau Gallie 10

Melbourne 38, Punta Gorda Charlotte 26

Palm Beach Gardens Dwyer 35, Lauderdale Lakes Boyd Anderson 8

Pompano Beach Ely 44, West Boca Raton 20

Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas 56, Miami Springs 0

Plantation 26, Hialeah American 15

-----

6A

Fort Walton Beach Choctawhatchee 47, Pace 10

Navarre 24, Milton 17

St. Johns Bartram Trail 50, Jacksonville Ed White 20

Lake City Columbia 42, St. Augustine 24

Armwood 31, Venice 19

Jefferson 25, Largo 17

Gainesville 17, Sunlake 14

Spring Hill Springstead 21, Inverness Citrus 6

Daytona Beach Mainland 49, Lake Minneola 0

Leesburg 24, Daytona Beach Seabreeze 17

Winter Haven 38, Cape Coral Ida Baker 35

South Fort Myers 28, Lakeland Lake Gibson 16

Naples 49, Palm Bay Bayside 7

Palm Bay Heritage 49, Estero 3

Fort Lauderdale Dillard 28, Miami Carol City 19

Miami Central 55, Boynton Beach 37

-----

5A

Pensacola Catholic 41, Tallahassee Rickards 38

West Florida 41, Tallahassee Godby 40

Bishop Kenny 44, Palatka 22

Clay 29, Jacksonville Ribault 12

Lakewood 75, Hudson 19

Tarpon Springs 31, Anclote 0

Citra North Marion 17, Pasco 7

South Sumter 31, Suwannee 12

Lake Wales 28, Spoto 0

Jesuit 29, Auburndale 21

Palm Bay 49, Orlando Bishop Moore 23

Fort Myers Dunbar 37, Hardee 23

Sarasota Booker 33, Cape Coral Island Coast 27

Immokalee 25, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons 23

Plantation American Heritage 51, Naples Lely 13

-----

Region Semifinals

4A

Havana East Gadsden 19, Fort White 9

Tallahassee Florida 41, Perry Taylor County 6

Bolles 32, Keystone Heights 10

Jacksonville Raines 58, Bradford 6

Clewiston 63, Cocoa Space Coast 21

Cocoa 70, LaBelle 0

Fort Lauderdale University 47, Miami Gulliver Prep 7

-----

3A

Ocala Trinity Catholic 30, Jacksonville Providence 13

Jacksonville Trinity Chr. 49, Daytona Beach Father Lopez 7

Tampa Catholic 52, Melbourne Holy Trinity 14

Melbourne Central Catholic 38, Frostproof 37, OT

Clearwater Central Catholic 47, Fort Myers Bishop Verot 0

St. Petersburg Catholic 35, Sarasota Cardinal Mooney 34

Miami Westminster Chr. 10, Pahokee 7

West Palm Beach Cardinal Newman 40, Hollywood Chaminade 13

-----

2A-1

Tallahassee North Florida Chr. 48, Jacksonville Harvest 21

Jacksonville University Chr. 34, Tallahassee FAMU 12

South Daytona Warner Chr. 30, Orlando Agape Chr. 8

Lakeland Victory Chr. 30, Vero Beach St. Edward’s 7

Naples First Baptist 20, Carrollwood Day 0

Indian Rocks Chr. 24, Moore Haven 22

Belle Glade Glades Day 20, Miami Dade Chr. 7

1A-1

Cottondale 28, Baker 23

Blountstown 40, Bristol Liberty County 6

Port St. Joe 45, Santa Rosa Beach South Walton 21

Jasper Hamilton County 39, Bell 24

Trenton 50, Mayo Lafayette 21

Cross City Dixie County 37, Wildwood Middle 0

Lake Butler Union County 14, Crescent City 13

-----

Next Week

Region Semifinals

8A-2: Dr. Phillips at Plant

7A-2: East Bay at Sickles

7A-3: Pinellas Park at East Lake

6A-2: Jefferson at Armwood

5A-2: Tarpon Springs at Lakewood

5A-3: Lake Wales at Jesuit

-----

Region Finals

3A-2: Tampa Catholic at Melbourne Central Catholic

3A-3: St. Petersburg Catholic at Clearwater Central Catholic

2A-3: Naples First Baptist at Indian Rocks

View allPage 1 of 2 | Next page

Page 2 of 2 | View all Previous page

Subscribe to The Tampa Tribune

Comments