TBO.com, The Tampa Tribune and The Tampa Times - breaking news and weather
Wednesday, Jul 30, 2014
Pasco Tribune

This week's Pasco County prep schedule

The Pasco Tribune
Published:   |   Updated: March 21, 2013 at 11:09 AM

Boys basketball

Monday

Academy at the Lakes at Lecanto, 7:30 p.m.

Tuesday

Tarpon Springs at Mitchell, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Fivay, 7:30 p.m.

Freedom at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Zephyrhills at Pasco, 7:30 p.m.

Hudson at Ridgewood, 7:30 p.m.

Gulf at Anclote, 7:30 p.m.

Sunlake at Land O' Lakes, 7:30 p.m.

Wednesday

Sunlake at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Thursday

Bishop McLaughlin at Hernando Christian, 7 p.m.

Mitchell at Ridgewood, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Fivay, 7:30 p.m.

River Ridge at Hudson, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Gulf, 7:30 p.m.

Friday

Fivay at Anclote, 7:30 p.m.

Pasco at Ridgewood, 7:30 p.m.

Gaither at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Zephyrhills at Hudson, 7:30 p.m.

Saturday

Bishop McLaughlin Christmas Tournament

Lecanto Seven Rivers vs. Carrollwood Day, 1 p.m.

Sarasota Out of Door vs. Academy at the Lakes, 2:45 p.m.

Lakeland Santa Fe vs. Bradenton Saint Stephens, 4:30 p.m.

Bishop McLaughlin vs. Keswick Christian, 6:15 p.m.

Girls basketball

Monday

Brooks-DeBartolo at Sunlake, 6:30 p.m.

Tuesday

Academy at the Lakes at Hernando Christian, 7:30 p.m.

Freedom at Wiregrass Ranch, 6:30 p.m.

Fivay at Wesley Chapel, 7 p.m.

Pasco at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Ridgewood at Hudson, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Sunlake, 7:30 p.m.

Anclote at Gulf, 7:30 p.m.

Wednesday

Fivay at Gulf, 7:30 p.m.

Pasco at Land O' Lakes, 7:30 p.m.

Thursday

Bishop McLaughlin at Hernando Christian, 5:30 p.m.

Hudson at River Ridge , 7:30 p.m.

Ridgewood at Mitchell, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Friday

Gaither at Wiregrass Ranch, 6:30 p.m.

Gulf at Wesley Chapel, 7 p.m.

Ridgewood at Pasco, 7:30 p.m.

Hudson at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Tarpon Springs at Mitchell, 7:30 p.m.

Anclote at Fivay, 7:30 p.m.

Sunlake at Land O' Lakes, 7:30 p.m.

Boys soccer

Monday

Zephyrhills at Ridgewood, 7 p.m.

Pasco at Wesley Chapel, 7:45 p.m.

Sunlake at Land O' Lakes, 8 p.m.

Tuesday

River Ridge at Fivay, 7 p.m.

Mitchell at Anclote, 7:30 p.m.

Ridgewood at Gulf, 7:30 p.m.

Wednesday

Wesley Chapel at Sunlake, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Zephyrhills, 7:45 p.m.

Thursday

Weeki Wachee at Fivay, 7 p.m.

Mitchell at Ridgewood, 7 p.m.

Wiregrass Ranch at River Ridge, 7:30 p.m.

Friday

Berkeley Prep at Land O' Lakes, 7 p.m.

Fivay at Hudson, 7 p.m.

Gulf at Mitchell, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Anclote at River Ridge, 7:30 p.m.

Pasco at Sunlake, 7:30 p.m.

Girls soccer

Monday

Land O' Lakes at Sunlake, 7 p.m.

Hudson at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Pasco, 7:30 p.m.

Ridgewood at Zephyrhills, 7:45 p.m.

Tuesday

Fivay at River Ridge, 7:30 p.m.

Anclote at Mitchell, 7:30 p.m.

Wednesday

Sunlake at Wesley Chapel, 7:30 p.m.

Zephyrhills at Land O' Lakes, 8 p.m.

Thursday

Zephyrhills at Hudson, 7 p.m.

Pasco at Mitchell, 7:30 p.m.

Sunlake at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Anclote, 7:45 p.m.

Friday

Hudson at Fivay, 7 p.m.

River Ridge at Anclote, 7:30 p.m.

Mitchell at Gulf, 7:30 p.m.

Wrestling

Wednesday

Tarpon Springs at Mitchell, 7:30 p.m.

Friday

Gulf High Duals, 3:30 p.m.

Saturday

Gulf High Duals, 9 a.m.

Girls weightlifting

Wednesday

Zephyrhills at Sunlake, 5 p.m.

Wiregrass Ranch at Pasco, 5 p.m.

Wesley Chapel at Land O' Lakes, 5 p.m.

Anclote, Fivay at River Ridge, 4:30 p.m.

Mitchell at Gulf, 4:30 p.m.

Ridgewood at Hudson, 4:30 p.m.

Friday

Disparti Invitational at River Ridge, 5 p.m. (Gulf, Mitchell, Ridgewood, River Ridge, Sunlake, Zephyrhills)


Schedule compiled from C2Cschools.com

Comments