Breaking Tampa Bay, Florida and national news and weather from Tampa Bay Online and The Tampa Tribune | TBO.com
Thursday, Apr 17, 2014
Pasco Tribune

This week's Pasco County prep schedule

The Pasco Tribune
Published:   |   Updated: March 21, 2013 at 10:02 AM

Football

Friday

Class 5A state semifinal

Pasco at Crawfordville Wakulla, 7:30 p.m.

Boys basketball

Monday

Academy at the Lakes at Citrus Park Christian, 7:30 p.m.

Tuesday

Zephyrhills at Gulf, 7:30 p.m.

Hudson at Wesley Chapel, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Tarpon Springs, 7:30 p.m.

Anclote at Pasco, 7:30 p.m.

Ridgewood at Fivay, 7:30 p.m.

Mitchell at River Ridge, 7:30 p.m.

Citrus Park Christian at Bishop McLaughlin, 7:30 p.m.

Wiregrass Ranch at Steinbrenner, 8 p.m.

Wednesday

Land O' Lakes at Hudson, 7 p.m.

Sunlake at Pasco, 7:30 p.m.

River Ridge at Gulf, 7:30 p.m.

Academy at the Lakes at Bishop McLaughlin, 7:30 p.m.

Ridgewood at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Thursday

Spring Hill Springstead at Fivay, 7:30 p.m.

Friday

Fivay at Hudson, 7:30 p.m.

Gulf at Ridgewood, 7:30 p.m.

Sunlake at River Ridge, 7:30 p.m.

Tampa Prep at Bishop McLaughlin, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Mitchell, 7:30 p.m.

Pasco at Wesley Chapel, 7:30 p.m.

Cambridge at Academy at the Lakes, 7:30 p.m.

Anclote at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Chamberlain at Wiregrass Ranch, 8 p.m.

Saturday

Zephyrhills at Lakeland McKeel, 7 p.m.

Girls basketball

Monday

Academy at the Lakes at Citrus Park Christian, 6 p.m.

Tuesday

Citrus Park Christian at Bishop McLaughlin, 6 p.m.

Pasco at Anclote, 7 p.m.

Tarpon Springs at Land O' Lakes, 7:30 p.m.

River Ridge at Mitchell, 7:30 p.m.

Gulf at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Hudson, 7:30 p.m.

Fivay at Ridgewood, 7:45 p.m.

Wednesday

Academy at the Lakes at Bishop McLaughlin, 6 p.m.

Gulf at Sunlake, 7:30 p.m.

Wiregrass Ranch at Fivay, 7:30 p.m.

Hudson at Land O' Lakes, 7:30 p.m.

Zephyrhills at River Ridge, 7:30 p.m.

Friday

Tampa Prep at Bishop McLaughlin, 6 p.m.

Cambridge at Academy at the Lakes, 6 p.m.

Chamberlain at Wiregrass Ranch, 6:30 p.m.

Zephyrhills at Anclote, 7 p.m.

Hudson at Fivay, 7:30 p.m.

Mitchell at Land O' Lakes, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Pasco, 7:30 p.m.

River Ridge at Sunlake, 7:30 p.m.

Ridgewood at Gulf, 7:30 p.m.

Boys soccer

Monday

Cambridge at Academy at the Lakes, 4 p.m.

Mitchell at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Sunlake at Pasco, 7:30 p.m.

Zephyrhills at Wesley Chapel, 7:45 p.m.

Ridgewood at Land O' Lakes, 8 p.m.

Tuesday

Freedom at Wiregrass Ranch, 6 p.m.

Ridgewood at Fivay, 7 p.m.

Hudson at Anclote, 7:30 p.m.

River Ridge at Gulf, 7:30 p.m.

Wednesday

Pasco at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Mitchell at River Ridge, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Land O' Lakes, 8 p.m.

Thursday

Canterbury at Academy at the Lakes, 6 p.m.

Gulf at Hudson, 7 p.m.

Anclote at Ridgewood, 7 p.m.

Fivay at Sunlake, 7:30 p.m.

Friday

Fivay at Mitchell, 7:30 p.m.

Zephyrhills at Sunlake, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Pasco, 8 p.m.

Saturday

Sarasota Military Academy at Bishop McLaughlin, 7 p.m.

Girls soccer

Monday

Pasco at Sunlake, 7 p.m.

Wesley Chapel at Zephyrhills, 7:45 p.m.

Land O' Lakes at Ridgewood, 8 p.m.

Tuesday

Anclote at Hudson, 7 p.m.

Fivay at Ridgewood, 7:30 p.m.

Gulf at River Ridge, 7:30 p.m.

Freedom at Wiregrass Ranch, 8 p.m.

Wednesday

Fivay at Sunlake, 7 p.m.

Zephyrhills at Pasco, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Wesley Chapel, 8 p.m.

Thursday

Canterbury at Academy at the Lakes, 4:30 p.m.

Mitchell at River Ridge, 7:30 p.m.

Friday

Carrollwood Day at Bishop McLaughlin, 5 p.m.

Mitchell at Fivay, 7 p.m.

Hudson at Gulf, 7 p.m.

Wiregrass Ranch at Wesley Chapel, 7:30 p.m.

Sunlake at Zephyrhills, 7:45 p.m.

Ridgewood at Anclote, 8 p.m.

Pasco at Land O' Lakes, 8 p.m.

Saturday

Sarasota Military Academy at Bishop McLaughlin, 5 p.m.

Wrestling

Tuesday

Mitchell at Sunlake, 6 p.m.

Wednesday

Hudson at Ridgewood, 6:30 p.m.

Thursday

Mulberry at Zephyrhills, 6 p.m.

Wesley Chapel at Anclote, 7 p.m.

Friday

Brooksville Kiwanis Invitational at Hernando (Gulf, Pasco, Wesley Chapel)

Graves Duals at Brandon (Wiregrass Ranch)

Raider Invitational at Plant City (Zephyrhills)

Saturday

Fivay Falcons Duals, 9 a.m. (Anclote, Celebration, Fivay, Lyman, Land O' Lakes, Sunlake)

Mustang Duels at Mitchell, 10 a.m. (Clearwater Central Catholic, Hudson, Lakeland Kathleen, Mitchell, Ridgewood, River Ridge)

Brooksville Kiwanis Invitational at Hernando (Gulf, Pasco, Wesley Chapel)

Graves Duals at Brandon (Wiregrass Ranch)

Raider Invitational at Plant City (Zephyrhills)

Girls weightlifting

Wednesday

Gulf at Hudson, 2:30 p.m.

Anclote, Fivay at Ridgewood, 3:45 p.m.

Land O' Lakes at Wiregrass Ranch, 4 p.m.

Sunlake at Wesley Chapel, 4:30 p.m.

River Ridge at Mitchell, 6 p.m.


Schedule compiled from C2Cschools.com

Comments