TBO.com, The Tampa Tribune and The Tampa Times - breaking news and weather
Thursday, Jul 10, 2014
Pasco Tribune

This week's Pasco County prep schedule

The Pasco Tribune
Published:   |   Updated: March 21, 2013 at 07:06 AM

Football

(All games 7:30 unless noted)

FLORIDA HIGH SCHOOL ATHLETIC ASSOCIATION PLAYOFFS

Region quarterfinals

Friday, Nov. 18

Class 6A-Region 2

Sunlake at Ocala Vanguard

Class 5A-Region 2

Alachua Santa Fe at Pasco

Fivay at Citra North Marion

FLORIDA CHRISTIAN ASSOCIATION OF PRIVATE

AND PAROCHIAL SCHOOLS PLAYOFFS

Academy at the Lakes at Gainesville Cornerstone Academy, 7 p.m.

Cross country

State meet at Little Everglades Ranch, Dade City

Saturday

Class 3A Girls - 8:30 a.m.

Class 4A Girls - 8:50 a.m.

Class 3A Boys - 9:10 a.m.

Class 4A Boys - 9:30 a.m.

Class 1A Girls - 9:50 a.m.

Class 2A Girls - 10:10 a.m.

Class 1A Boys - 10:30 a.m.

Class 2A Boys - 10:50 a.m.

Girls basketball

Monday

Admiral Farragut Academy at Bishop McLaughlin, 6 p.m.

Lakeland Sonrise Christian at Pasco, 7 p.m.

Tuesday

Keswick Christian at Bishop McLaughlin, 6:30 p.m.

Wiregrass Ranch at Mitchell, 7:30 p.m.

Land O' Lakes at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Sunlake at Fivay, 7:30 p.m.

Ridgewood at River Ridge, 7:30 p.m.

Academy at the Lakes at Admiral Farragut, 6:30 p.m.

Thursday

Fivay at Anclote, 7 p.m.

Wesley Chapel at Gulf, 7:30 p.m.

Zephyrhills at Hudson, 7:30 p.m.

Pasco at Ridgewood, 7:30 p.m.

Friday

East Lake at Anclote, 7 p.m.

Ridgewood at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Mitchell at Hudson, 7:30 p.m.

Sunlake at Pasco, 7:30 p.m.

Wrestling

Wildcat Invitational at Wesley Chapel, 8 a.m.

Girls soccer

Monday

Calvary Christian at Academy at the Lakes, 4 p.m.

Academy of the Holy Names at Bishop McLaughlin, 6 p.m.

Zephyrhills at Sunlake, 7 p.m.

Wesley Chapel at Wiregrass Ranch, 7:30 p.m.

Gulf at Ridgewood, 8 p.m.

Land O' Lakes at Pasco, 8 p.m.

Tuesday

Seffner Christian at Academy at the Lakes, 4 p.m.

River Ridge at Fivay, 7 p.m.

Ridgewood at Gulf, 7:30 p.m.

Mitchell at Anclote, 7:30 p.m.

Wednesday

Anclote at Wiregrass Ranch, 7 p.m.

Pasco at Wesley Chapel, 7:30 p.m.

Sunlake at Land O' Lakes, 8 p.m.

Zephyrhills at Ridgewood, 8 p.m.

Thursday

Fivay at Bishop McLaughlin, 5:30 p.m.

Sunlake at Hudson, 7 p.m.

Wesley Chapel at River Ridge, 7 p.m.

Friday

Fivay at Hudson, 7 p.m.

Gulf at Mitchell, 7:30 p.m.

Anclote at River Ridge, 7:30 p.m.

Chamberlain at Wiregrass Ranch, 8 p.m.

Boys soccer

Monday

Wiregrass Ranch at Hudson, 7:30 p.m.

Anclote at Mitchell, 7:30 p.m.

Sunlake at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Pasco at Land O' Lakes, 8 p.m.

Tuesday

Gulf at Ridgewood, 7 p.m.

Fivay at River Ridge, 7:30 p.m.

Wednesday

Land O' Lakes at Sunlake, 7 p.m.

Wiregrass Ranch at Anclote, 7:30 p.m.

Hudson at Mitchell, 7:30 p.m.

Ridgewood at Zephyrhills, 7:30 p.m.

Wesley Chapel at Pasco, 7:45 p.m.

Thursday

Zephyrhills at Fivay, 8 p.m.

Friday

Chamberlain at Wiregrass Ranch, 6 p.m.

Hudson at Fivay, 7 p.m.

Sunlake at Ridgewood, 7 p.m.

River Ridge at Anclote, 7:30 p.m.

Mitchell at Gulf, 7:30 p.m.

Comments